80 jaar Dodenherdenking en Bevrijdingsdag

Op 4 en 5 mei herdenken en vieren we al 80 jaar in Nederland belangrijke momenten uit onze geschiedenis. Op 4 mei is het Dodenherdenking: we staan stil bij de Nederlandse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, maar ook bij alle mensen die sindsdien zijn omgekomen in oorlogssituaties en vredesmissies. Een dag later, op 5 mei, vieren we Bevrijdingsdag, waarop we de bevrijding van de Duitse bezetting in 1945 herdenken én stilstaan bij de waarde van vrijheid in het heden. Door samen te herdenken en te vieren, blijft de herinnering levend en geven we de betekenis van vrijheid door aan nieuwe generaties.

Een boek dat dieper op belangrijke gebeurtenissen in de Tweede Wereldoorlog ingaat is Ik ontsnapte uit Auschwitz van Rudolf Vrba. Extra interessant, dit e-book is tijdelijk afgeprijsd. Bekijk de aanbieding hieronder.

Deze actie is geldig tot en met 6 mei 2025, zolang de voorraad strekt. Alle informatie onder voorbehoud.

 

Ik ontsnapte uit Auschwitz
Ik ontsnapte uit Auschwitz
is het indrukwekkende levensverhaal van Rudolf Vrba, een Slowaakse Jood die uit Auschwitz ontsnapte en het leven van ten minste 200.000 Joden wist te redden.

“In 1942 wordt de Slowaakse Jood Rudolf Vrba naar Auschwitz gedeporteerd. Twee jaar later, op 7 april 1944, ontsnapt hij samen met Alfred Wetzler en dankzij hun levenswil, slimheid en soms door puur geluk weten ze te overleven. Ik ontsnapte uit Auschwitz is het authentieke verslag van de gruwelijkheden van het vernietigingskamp en Vrba’s gewaagde ontsnapping. Rudolf Vrba was een van de vijf Joden die uit Auschwitz wisten te ontsnappen. Na de oorlog getuigde hij bij vele processen tegen de nazi’s. Ik ontsnapte uit Auschwitz is zijn ooggetuigenverslag van de verschrikkingen van het kampleven. Er zijn al meer dan 100.000 exemplaren verkocht.”
van € 8,99 naar € 4,99.
Of bestel hier het boek.

 

Wil jij ook wekelijks nieuws ontvangen over onder andere nieuwe boeken? Meld je dan nu aan voor onze nieuwsbrief!