Europese Dag tegen Mensenhandel

Op 18 oktober is het de Europese Dag tegen Mensenhandel. Een dag waarop we stilstaan bij het nog vele voorkomen van mensenhandel, en hoe we samen kunnen opkomen voor de slachtoffers van wie hun vrijheid is afgenomen. Mensenhandel houdt in dat mensen worden uitgebuit of gedwongen iets te doen, vaak door middel van geweld of misleiding. Bij mensenhandel denken we vaak aan slavernij, maar het komt tot op heden ook nog regelmatig voor in de vorm van arbeidsuitbuiting, criminele uitbuiting en seksuele uitbuiting.

 

Wilt u meer lezen over dit onderwerp? Bekijk dan de onderstaande boeken.

 

Surapati
Surapati
van Robin Raven is het verhaal van een Balinese jongen, die tot slaaf gemaakt wordt en verkocht aan een VOC-koopman in Batavia. Hier wordt hij Untung, de knecht van Pieter Cnoll. Hij krijgt een verboden relatie met de dochter van koopman Bitter en wordt gevangengezet. Hij ontsnapt en wordt als Surapati guerrillaleider en later regent. Hij sterft in 1706 de heldendood in een beslissende veldslag met de VOC. Indonesië eert hem sinds 1975 als nationale held. Surapati van Robin Raven is een onweerstaanbare combinatie van historie, legende en literaire fictie.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

De geschiedenis van de slavernij
In De geschiedenis van de slavernij geeft de Zweedse hoogleraar geschiedenis Dick Harrison, auteur van ‘De Dertigjarige Oorlog’, een indrukwekkend overzicht van de slavernij, van de vroegst bekende beschavingen tot hedendaagse dwangarbeid. Hij behandelt de oudheid, de middeleeuwen, de trans-Atlantische slavenhandel en de laatste twee eeuwen. In dit diepgravende werk wisselt Harrison de grote lijnen af met fragmenten uit dagboeken en brieven, waardoor hij het menselijke aspect benadrukt. Speciaal voor de Nederlandstalige editie voegde hij hoofdstukken toe over Congo, Indonesië en Suriname. De geschiedenis van de slavernij is een magistraal boek over een van de zwartste bladzijden uit de menselijke geschiedenis.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

De opstand van Tula
In De opstand van Tula vertelt Robin Raven het levensverhaal van de slaafgemaakte Tula. Hij werkt jarenlang op de plantage Kenepa (Knip) in het westen van Curacao, die eigendom is van Caspar van Uytrecht. Op 17 augustus 1795 leggen Tula en circa veertig andere slaafgemaakten het werk neer. Daarmee begint de grootste slavenopstand in de geschiedenis van de Nederlandse Antillen.

Tula is de leider. Hij is retorisch sterk en gebruikt de Europese Verlichtingsidealen tegen de plantagebezitters. Hij gaat de gewelddadige confrontatie met het koloniale leger niet uit de weg. Tula wordt verraden en moet zijn strijd met de marteldood bekopen. Op Curacao wordt hij sinds 2010 erkend als ‘nationale held’.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

Wil jij ook wekelijks nieuws ontvangen over onder andere nieuwe geschiedenisboeken en acties? Meld je dan nu aan voor onze nieuwsbrief!