Mooie geschiedenisboeken voor Vaderdag

Vaderdag wordt jaarlijks gevierd om vaders en vaderfiguren te bedanken voor hun rol binnen het gezin. De traditie ontstond aan het begin van de twintigste eeuw in de Verenigde Staten, nadat Sonora Smart Dodd een speciale dag wilde organiseren ter ere van haar vader, die na het overlijden van zijn vrouw alleen zijn kinderen opvoedde. Wat begon als een lokaal initiatief groeide uit tot een jaarlijkse traditie die inmiddels in veel landen wordt gevierd. Tegenwoordig is Vaderdag een mooi moment om stil te staan bij de rol van vaders door de generaties heen en bij de herinneringen en verhalen die binnen families worden doorgegeven.

Wilt u uw vader een mooi boek cadeau geven met Vaderdag? Wij zetten hieronder een aantal mooie, nieuwe boeken voor u op een rij!

 

Wij, Europeanen

Marcel Hulspas geeft in zijn boek een cultuurhistorisch antwoord op de vraag: Wie zijn wij Europeanen?

Dit is niet de zoveelste geschiedenis van Europa. Wij, Europeanen vertelt hoe we sinds de middeleeuwen altijd verschillend en verdeeld zijn geweest, maar ook expansief en ambitieus. De verdeeldheid leidde een aantal keer bijna tot onze ondergang, maar bracht ons ook democratie, de rechtsstaat en vrijheid van meningsuiting. Hulspas laat zien hoe Europa gevormd is door grootse idealen, door rationaliteit en vooruitgangsdenken, én door schaduwkanten zoals uitsluiting en superioriteitsdenken. Want terwijl Europa opnieuw grenzen moet trekken – geopolitiek, economisch en moreel – kunnen we ons geen gemakzuchtige mythes meer veroorloven. Wie wil begrijpen waar Europa voor staat, en welke toekomst nog mogelijk is, moet eerst begrijpen waar het vandaan komt.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

Tweehonderd jaar oorlog

Hendrik V bij Azincourt. Eduard III bij Crécy. De Zwarte Prins bij Poitiers. Jeanne d’Arc bij Orléans. De Honderdjarige Oorlog was een golf van geweld met enkele van de fascinerendste veldslagen uit de geschiedenis. De belangrijkste strijdende partijen, Engeland en Frankrijk, waren getuige van ongekende politieke spelletjes, ontelbare doden, en grandioze overwinningen. Maar deze periode omvatte veel meer dan een strijd tussen twee naties. Er werd bloed vergoten ver buiten de grenzen van Engeland en Frankrijk: de Lage Landen werden oorlogsgebied en Italië werd meegesleurd evenals het Heilige Roomse Rijk, het Iberisch Schiereiland, Schotland en Wales.

Tweehonderd jaar oorlog vertelt een nieuw verhaal over hoe middeleeuws Europa werd verscheurd, niet door een Honderdjarige Oorlog, maar door twee volle eeuwen oorlog, van 1292 tot 1492. Michael Livingston laat de algemeen geaccepteerde Angelsaksische kijk los en bekijkt het conflict vanuit het Franse perspectief. Hij geeft zo een nieuwe geschiedenis van het conflict dat zorgde voor grote ontwikkelingen in militaire technologie, politieke systemen en nationale identiteiten, en de basis legde voor het moderne Europa.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

Wereldreizigers

In Wereldreizigers verhaalt archeoloog Alexander van de Bunt de oergeschiedenis van Europa en brengt hiermee de vroege mensheid bijzonder dichtbij.

In Wereldreizigers beschrijft Alexander van de Bunt hoe het Europese continent na de laatste ijstijd, het weichselien, ‘ontdekt’ en bevolkt werd. Het klimaat warmde op, landschappen veranderden en de mens maakte opnieuw zijn intocht in Europa. Hoe bewogen mensen zich, en wat dreef hen? Hoe zagen hun samenlevingen eruit? Wat troffen ze aan langs de grenzen van hun leefwereld? Dankzij wat de derde archeologische revolutie wordt genoemd, is dat sinds kort te reconstrueren. Van de Bunt beschrijft op toegankelijke wijze de ‘ontdekking’ van Europa vanaf de prehistorie tot en met de oudheid en brengt hiermee de vroege mensheid bijzonder dichtbij.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

De Minoërs

De mythe gaat zo: De Fenicische prinses Europa wordt ontvoerd door Zeus, in de gedaante van een stier, en over de zee naar Kreta meegenomen. Daar brengt ze een dynastie van drie zonen voort, onder wie Minos, de legendarische koning die later het labyrint voor de Minotaurus zal bouwen. Zijn naam leeft voort in die van de bronstijdbeschaving de Minoërs.

Sinds de opgravingen in Knossos aan het einde van de negentiende eeuw vormen de Minoërs een bron van blijvende fascinatie. Op Kreta kwam een hoogontwikkelde beschaving aan het licht die indrukwekkende paleizen bouwde, een verfijnde bureaucratie ontwikkelde – inclusief schrift – en schitterende kunst voortbracht. Al voor de oude Grieken was dit ‘verloren’ volk een bron van verwondering en invloed.

Ondanks dat er zoveel goedbewaarde Minoïsche vondsten beschikbaar zijn, hangen er veel mysteries rondom de Minoïsche wereld. Ellen Adams, hoogleraar klassieke archeologie en museologie aan King’s College London, ontrafelt deze mysteries en schetst een zo compleet mogelijk beeld van de Minoërs. Ze beschrijft hoe zij werden ontdekt, hoe ze leefden, en waarom zij ook vandaag nog van belang zijn.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

De koning van Brugge en Breda

De koning van Brugge en Breda onthult een vergeten hoofdstuk uit de Europese zeventiende-eeuwse geschiedenis: de jarenlange ballingschap van de Britse koning Charles II in de Lage Landen.

In De koning van Brugge en Breda verhaalt Arnout van Cruyningen het opmerkelijke leven van de Britse koning Charles II, zijn ballingschap op het vasteland van Europa, de restauratie van het Britse koningshuis en de bijzondere rol die zowel de Noordelijke als de Zuidelijke Nederlanden daarbij speelden.

In 1649 vernam de jonge Britse troonopvolger Charles Stuart, op de vlucht voor aanhangers van het Parlement, dat zijn vader Charles I was onthoofd. Hij verbleef toen in Den Haag, bij zijn zwager Willem II van Oranje. In 1650 sloot hij in Breda een verdrag met de Schotten dat zijn komst op de troon mogelijk moest maken. Lange tijd verbleef hij in Brugge en Brussel. En ook het uiteindelijke herstel van de monarchie vernam hij in de Nederlanden, in 1660. Vanuit Scheveningen vertrok hij na zijn jarenlange ballingschap naar de Britse Eilanden om zijn troon op te eisen. Ironisch genoeg zou hij vanaf diezelfde troon jaren later oorlog voeren tegen de Republiek die hem meermalen gastvrij had ontvangen.

https://www.boekenwereld.com/arnout-van-cruyningen-de-koning-van-hispanje-9789401916431 of bestel het e-book.

 

Wil jij ook wekelijks nieuws ontvangen over onder andere nieuwe geschiedenisboeken en acties? Meld je dan nu aan voor de nieuwsbrief van Uitgeverij Omniboek!