Nieuw: ‘De Ethiopiërs’
Geschiedenis van een eeuwenoude beschaving. Vanaf vandaag is De Ethiopiërs van Steven Kaplan beschikbaar in de (online) boekhandel.
Over het boek

Kaplan beschrijft onder meer de opkomst en de ondergang van het koninkrijk Aksum, hervertelt het beroemde verhaal van de koningin van Sheba, duidt de rol van het christendom en de islam in de geschiedenis van Ethiopië en belicht de rotskerken van Lalibela, de koning die in Ethiopië een ‘Nieuw Jeruzalem’ wilde bouwen.
Lees hier een fragment uit het boek.
‘In deze uitstekende inleiding tot de oude en “middeleeuwse” geschiedenis van Ethiopië […] heeft Steven Kaplan een duidelijk afgebakend en actueel pad door de millennia heen geschetst.’ — Michael Gervers, hoogleraar geschiedenis
Over de auteur
Steven Kaplan is lid van de Ethiopische Academie van Wetenschappen. Hij doceerde meer dan 35 jaar Afrikaanse geschiedenis en religie aan de Hebreeuwse Universiteit van Jeruzalem.
Wil jij ook wekelijks nieuws ontvangen over onder andere nieuwe geschiedenisboeken en acties? Meld je dan nu aan voor de nieuwsbrief van Uitgeverij Omniboek!